1 1

Nowoczesne notatki

notes teacher

1 1

Byle do jutra

dear god

1 1

Kwintesencja przyjaźni

kwintesencja przyjazni

1 1

New Year's Resolutions

W nowym roku nowe postanowienia ...

resolution

1 1

Wesołych Świąt!

xmas

1 1

Kiss me!

Przygarnij mnie na święta ...

kiss me christmas

1 1

"Któżby wierzył, któżby w andrzejkowe wróżby?"

Św. Andrzej jest patronem Szkocji, Rosji oraz Grecji. Wigilia jego święta, czyli noc z 29 na 30 listopada, uważana jest za wieczór magiczny. Podobno odprawiane wtedy wróżby sprawdzają się. Początkowo wróżono indywidualnie, w atmosferze wielkiego skupienia tylko niezamężnym dziewczynom. Dziś andrzejki obchodzimy w szerszym gronie, mają one charakter zabawowy, a wróżby są dodatkową atrakcją traktowaną z przymrużeniem oka. 

apple

1 1

Mamy Niepodległą

W weekend rozpoczęła się ogólnopolska akcja społeczna "Mamy Niepodległą". Wiele zawdzięczamy naszemu krajowi, a dziś wysyłając kartkę możemy udowodnić, że to dostrzegamy.

 {youtube}yYX7Yd6Qs_U{/youtube}

 

A Ty dlaczego wyślesz kartkę? 

 

1 1

All Saints' Day

Piękna tradycja zakorzeniona w naszej polskiej kulturze. Wszystkich Świętych to dzień zadumy i refleksji. Zatrzymaj się na chwilę i pomyśl o tych, których nie ma już z nami. 

znicz

 

1 1

Happy Halloween

Święto uwielbiane przez Amerykanów, mające swe korzenie w celtyckich tradycjach odstraszania złych duchów obchodzone jest również w wielu europejskich krajach. Również w Polsce dzieci dobrze znają powiedzenie ; cukierek albo psikus.

happy halloween

Halloween ma również wielu przeciwników. Dlatego też można znaleźć umieszczone na drzwiach podobne do poniższej informacje.

no trick

1 1

Chrzest Royal Baby

Dziś wielkie wydzrzenie w Wielkiej Brytani. Kate i William w pałacu św. Jakuba w Londynie będą uczestniczyli w chrzcie nastepcy tronu, przyszłego króla, a ich syna księcia George'a. Uroczystośc ma być skromna, tylko w gronie najbliższych.

christening